• Ефективність використання ресурсів
  • Оптимізація витрат на енергію
  • Адаптація до кліматичних змін
  • Можливість диверсифікувати потоки прибутку
  • Довгострокове управління ресурсами
  • Екологічна відповідальність
  • Персоналізована агрономічна оцінка та оцінка потенціалу вуглецю
  • Консультації та супроводження вуглецевих кредитів
  • Cупровід продажу вуглецевих сертифікатів
Отримати підтримку Експерта
+380 50 1000 322

Залишити заявку

AGC Carbon main image
AGS Carbon допомагає фермерам запровадити регенеративні технології на своїх ґрунтах і отримати вуглецеві кредити за скорочення викидів парникових газів та збільшення вмісту органічного вуглецю CO2 в ґрунті , що веде до поліпшення структури ґрунтів:
  • Збільшення родючості
  • Збагачення ґрунтів поживними речовинами
  • Покращення здатності ґрунту утримувати вологу
  • Стійкість до посух і повеней
  • Зменшення ущільнення та ерозії ґрунту
  • Зменшення використання хімікатів і добрив
  • Опір до хвороб та шкідників
  • Збільшення врожайності
  • Біорізноманіття та стійкість екосистеми

AGS Carbon, згідно з партнерською угодою з компанією Агріматіка, сприяє розкриттю потенціалу регенеративного сільського господарства і супроводжує фермера протягом всього періоду отримання і продажу вуглецевих сертифікатів eAgronom – провідного розробника вуглецевих програм.

Українські фермери отримали можливість інтегруватися в міжнародний вуглецевий ринок на вигідних для себе умовах — у якості отримувачів та продавців вуглецевих кредитів чи сертифікатів CO2. Вуглецева програма eAgronom надає фермерам можливість отримати кошти за вуглецеві кредити, які вони генерують завдяки сталому управлінню земельними ресурсами.

Попит на скорочення викидів зростає, обсяг добровільного вуглецевого ринку за останні роки зріс у п’ять разів.

Фермери, які застосовують технології регенеративного землеробства, утримують вуглець або еквівалент CO2 в ґрунті на своїх полях або скорочують його викиди.

Утриманий в ґрунті органічний вуглець, а в перерахунку еквівалент CO2, стає додатковим джерелом прибутку фермера.

Регенеративне землеробство додає 10% до урожайності.

Переваги регенеративного землеробства

  • Збільшення біорізноманіття: сприяння росту мікроорганізмів і посилення присутності дощових черв’яків, грибів, гломаліну та інших елементів біорізноманіття.
  • Виробництво різноманітних харчових продуктів: розширення асортименту вироблених харчових продуктів.
  • Оптимізація водних ресурсів: посилення утримання води в ґрунті, зменшення стоку, покращення фільтрації та якості води.
  • Контроль ерозії: пом'якшення ерозії та підвищення загальної якості ґрунту протягом усього року.
  • Створення стійкості до екстремальних погодних умов: підвищення стійкості до посухи та повеней.
  • Секвестрація вуглецю: підвищення рівня органічного вуглецю в ґрунт

Обсяг утриманого вуглецю, а значить і вуглецевий заробіток залежить від технологій регенеративного землеробства, які застосовуються в агрогосподарстві.
Головною умовою участі у вуглецевій програмі є зменшений ґрунтообробіток та покривні культури.
Зменшений ґрунтообробіток дозволяє утримати на 1 га орієнтовно еквівалент до 1 т CO2, тобто заробити близько 1 вуглецевого сертифіката eAgronom.

Чим більше ви використовуєте регенеративних технологій землеробства – тим більше ви заробляєте.

* В залежності від впроваджених змін та практик в порівнянні з базовим рівнем та розраховується індивідуально методом визначення потенціалу господарства в даному проєкті.

Орієнтовний бонус становить від 20 Євро до 100 Євро /га*

Секвестрація 10 т/га органічної речовини може збільшити врожайність на 400-100 т/га.
Реалістична зміна концентрації вуглецю від практик складає 0,5 - 2,5 т CO2 /га порівняно з базовим рівнем.

Технологічні кроки, за які отримують винагороду

Що таке сертифікація вуглецю?

Вуглецевими сертифікатами винагороджуються фермери за застосування екологічно безпечних та регенеративних технологій землеробства, що дозволяють скоротити викиди вуглекислого газу, підтверджених відповідно до визначених правил із випуском вуглецевих одиниць або іншою формою підтвердження скорочення викидів.

eAgronom використовує методологію перевірки викидів вуглецю Verra Verified Carbon Standard (VCS), що означає гарантію якості, яка входить до кожного вуглецевого проекту та кредиту VCS. Програма VCS є провідною у світі програмою кредитування парникових газів.

Розробник проєкту eAgronom. AGS Carbon реєструє фермерів і допомагає їм дотримуватись вуглецевої програми, а також розвиває вуглецевий проект, дотримуючись процесу сертифікації, щоб отримати високоякісні вуглецеві кредити.

Стандарт сертифікації вуглецю VERRA визначає правила та протокол для сертифікації проєктів з метою отримання вуглецевих кредитів. VERRA також видає кредити кожному сертифікованому проєкт, відстежує сертифікацію всіх проєктів та реєстрацію кожного кредиту у своєму відкритому реєстрі.

Якщо ви збільшили вміст органічного вуглецю в ґрунті або зменшили викиди парникових газів завдяки сталим практикам – або Ви плануєте впровадити ці практики у своєму господарстві – Ви можете мати право на участь у вуглецевій програмі eAgronom.

Критерії для участі в вуглецевій програмі:

  • Займатись вирощуванням сільськогосподарських культур або розведення худоби.
  • Надати всю необхідну інформацію про управління полем у встановлені терміни, починаючи з реєстрації меж вашого поля.
  • Здійснювати перехід до екологічно безпечного землеробства, збільшуючи загальний вмісту вуглецю у ґрунті або зменшуючи його викиди.
  • Зменшення пошкодження ґрунту, забезпечуючи гарну структуру ґрунту.
  • Використання чи збільшення частоти посіву покривних культур.
  • Сільськогосподарські поля, що беруть участь у проекті, повинні належати до одного й того ж класу землекористування протягом останніх 10 років (жодних полів, що утворилися внаслідок нещодавньої перебудови земель, наприклад, вирубування лісів чи пасовищ на орні землі).
  • Поля не належать до категорії постійних пасовищ, торфовищ або водно-болотних угідь
  • Відсутність спалювання біомаси на полі.
  • Поля, де виконується оранка, не приймаються за програмою.

Етапи вуглецевої програми разом з
AGS Carbon

Експерти AGS Carbon надають консультації фермерам щодо показників викидів вуглецю на полях, які потенційно можуть бути об'єктом вуглецевого проекту, та формують прогнози щодо отримання вуглецевих кредитів на відповідних полях.

eAgronom вимірює накопичений вуглець, готує вуглецевий проект, здійснює перевірку за методологією VERRA, проходить процес сертифікації в межах відповідної системи обсягу CO2 та перетворює його на фінансовий інструмент у вигляді вуглецевих сертифікатів. eAgronom фактично стає гарантом того, що господарство отримало вуглецеві кредити за правилами.

AGS Carbon проводить аудит, перевіряє технологію, супроводжує протягом всього періоду отримання вуглецевих сертифікатів eAgronom. Фермери отримують один вуглецевий кредит за кожну тонну еквівалента вуглекислого газу (CO2), що було вилучено з атмосфери та збережено в ґрунті або зменшено завдяки застосованим методам регенеративного землеробства.

Партнер вуглецевої програми – компанія South Pole забезпечує реалізацію кредитів корпоративним покупцям та іншим організаціям.

AGS Carbon надає послуги супроводу продажу вуглецевих сертифікатів.

AGS Carbon ваш надійний помічник в отриманні приємного бонусу у виглядів коштів за вуглецеві кредити.

Отримати підтримку Експерта
+380 50 1000 322

Для участі у вуглецевій програмі:

  • Зареєструйтесь у проєкті за кілька простих кроків
  • Підпишіть фермерський вуглецевий контракт та додайте свої поля на платформу eAgronom
  • Дотримуйтесь рекомендацій експертів AGS Carbon щодо скорочення викидів вуглекислого газу і починайте накопичувати вуглець у ґрунті.

Ми сприяємо безпрограшному рішенню!

Що таке вуглецеве землеробство?

Програма вуглецевого землеробства входить до пакету спеціальної підтримки української аграрної галузі від міжнародних фінансових установ. Це унікальна можливість зробити внесок у зміну клімату та прискорити подальше впровадження практики сталого землеробства

Сільськогосподарські землі можуть поглинати великі обсяги вуглецю, однак наразі вони є одним із головних джерел  викидів парникових газів. Тривалий час інтенсивного ведення с/г в Україні призвело до втрати гумусу та інтенсивних процесів ерозії земель. До 50% сільськогосподарських ґрунтів країни піддані ерозії, тобто ці ґрунти втратили від 10 до 70% запасів органічного вуглецю. В Україні щорічно через водну та вітрову ерозію в втрачається до 15т родючого ґрунту з гектару. Це загрожує здатності ґрунтів виконувати його функції від яких ми всі залежимо: ріст рослин, утримання та очищення води, регуляція клімату, циркуляція речовин та утримання життя. Однак, ці деградовані ґрунти можуть знову стати «резервуарами» для секвестрації органічного вуглецю з атмосфери та допомогти нам вирішити проблеми пов’язані зі зміною клімату

Вуглецеве землеробство запроваджує сільськогосподарські практики в рослинництві, що спрямовані на управління накопиченням вуглецю, а також викидами інших парникових газів (CO2, CH4, N2O) з метою запобігання зміні клімату. Дані технології сприяють поглинанню вуглецю з атмосфери і його накопиченню у ґрунтах або рослинній біомасі

Використання деяких методів регенеративного землеробства, таких як зменшений ґрунтообробіток (no-till, strip-till, mini-till тощо), застосування сидератів або покривних культур, органічних добрив замість синтетичних, залишання в полі пожнивних решток (наприклад, мульчування тощо) призводить до утримання та накопичення в ґрунті органічного вуглецю.

Серед основних технологій вуглецевого землеробства можна виділити: збереження рослинних решток і скорочення втручання в ґрунт через обробіток; скорочення втрат азотних добрив (інгібітори нітрифікації, інжекторні способи внесення); використання покривних культур.

Перевагами технологій є підвищення стійкості до наслідків зміни клімату, покращення родючості ґрунтів та здатності до утримання вологи, покращення біорізноманіття, тощо. Технології вуглецевого землеробства додають переваги для власників та користувачів земельних ділянок у формі підвищення операційної ефективності, зменшення витрат та ризиків, пов’язаних із кліматичними факторами.

Що таке вуглецевий ринок?

На сьогоднішній день існує 2 види вуглецевих ринків: ринок компенсації та добровільний ринок.

Ринок компенсації викидів регулюється державними організаціями.

На добровільному вуглецевому ринку кредити можуть бути придбані тими, хто добровільно хоче компенсувати свої викиди.

Добровільний вуглецевий ринок дуже активно розвивається и попит на скорочення викидів зростає.

Обсяг добровільного ринку зріс у п'ять разів за останні три роки.

Ринок компенсацій викидів

Обов'язкові системи, регульовані державними організаціями скорочення викидів для конкретних галузей.

Добровільні вуглецеві ринки

Де вуглецеві кредити можуть бути придбані тими, хто добровільно хоче компенсувати викиди.

Ціну на вуглецеві кредити формує попит. Сьогодні на добровільному вуглецевому ринку прогнозується зростання попиту на вуглець. Це зумовлено тим, що велика кількість компаній і корпорацій, які володіють активами на 60 трильйонів доларів, взяли на себе зобов'язання досягти нуля до 2050 року. Тому прогнозується стабільний попит та зростання цін за тону вуглецю до 60 євро та вище.

Вуглецевий кредит: що це?

Вуглецевий кредит означає одну метричну тонну еквіваленту вуглекислого газу (CO2e), який було видалений з атмосфери та поглинений в ґрунті, або скорочення викидів на одну метричну тонну CO2е з джерела парникових газів завдяки сталим методам ведення сільського господарства.

Ці кредити можуть бути згенеровані проектами, які скорочують або секвеструють викиди шляхом запровадження сталої діяльності, після того як проект буде сертифіковано за визнаним стандартом.

Вуглецевий кредит є торговим сертифікатом, який може бути придбаний будь-якою державною чи приватною організацією, яка добровільно вирішила взяти на себе відповідальність за власні викиди парникових газів і зробити внесок у глобальні зусилля по боротьбі зі зміною клімату

Хто купує вуглецеві сертифікати для ґрунту?

Доведено, що регенеративне землеробство збільшує кількість вуглецю, який зберігається в ґрунті. Фактично за оцінками, якщо трохи менше від половини земель, що нині доступні для відновлюваного сільського господарства, буде переведено на регенеративні технології, це може призвести до загального скорочення викидів CO2 на 23 гігатонни до 2050 року. Програми з ґрунтового вуглецю генерують сертифікати для господарств, заохочуючи до цих регенеративних технологій.

Вуглецевий сертифікат для ґрунту являє собою одну метричну тонну CO2, зменшеного або видаленого з атмосфери механізмами, що базуються на ґрунті. Фермери, які беруть участь у програмах зі зменшення вуглецю в ґрунті, можуть отримати сертифікати за скорочення та видалення CO2 завдяки переходу на регенеративні технології. Потім інші компанії можуть фінансово підтримати перехід цих фермерів до регенеративних технологій, купуючи їхні сертифікати на вуглецевому ринку. Своєю чергою, сертифікати допомагають цим компаніям компенсувати їхні власні викиди, яких важко уникнути.

×
Реєстрація в проєкті
×
Зворотній зв'язок
×