Регенеративне землеробство: Шлях до успіху з вуглецевою програмою eAgronom

Які виклики сьогодення для фермерів?

Зміна температурних режимів в Україні вплинула на структуру посівів в сільському господарстві кількома способами:

  1. Зміна кліматичних умов: За останні десятиліття середня річна температура в Україні підвищилася на 1,2°C за тридцять років і на 1,7°C за останні 10 років. Це призвело до зміни кліматичних зон, що впливає на вибір культур для посіву.
  2. Збільшення частки теплолюбних культур: Зокрема, частка соняшнику збільшилася у 3,6 рази, особливо в північних областях, де раніше його вирощування було обмежене.
  3. Зміна інтенсивності опадів: Сукупна кількість опадів не змінилась, але значно збільшилась інтенсивність опадів та місячний розподіл їх, зокрема, за декілька днів може випасти 2-х місячна норма опадів. Враховуючи посушливі періоди, особливо на півдні України в сівозміні практично перестали використовувати під посів кукурудзу, якщо немає додаткового зрошення на цих площах. Загалом, культура кукурудза зазнала зміщення вирощування по регіонам, якщо раніше основна частина вирощувалась в південно-східному регіоні, то зараз в більшості сіють північно-західні регіони України.

Ці зміни підкреслюють вплив зміни клімату на довкілля України та підкреслюють необхідність адаптаційних заходів для пом'якшення її наслідків.


Що є одною з головних причин таких змін?

Всім відомо про Глобальне потепління: це явище, при якому парникові гази накопичуються в атмосфері, створюючи щільний шар, що утримує тепло в атмосфері Землі, це призводить до підвищення загальної температури на планеті та зміни клімату.

Наступний виклик - Ерозія ґрунту: процес, у якому родючий верхній шар ґрунту зміщується чи зношується під впливом таких чинників, як вода, вітер чи діяльність людини.

Дефіцит води: підвищені середні температури та екстремальні погодні явища, викликані зміною клімату, виснажують водосховища дедалі швидшими темпами, і створюють ситуацію, коли попит на воду перевищує наявні водні ресурси.

На останок - Дефіцит добрив: сільське господарство покладається на більш високі норми внесення добрив, щоб отримати більший врожай, споживаючи дефіцитну сировину, необхідну для виробництва синтетичних добрив, з загрозливою швидкістю.

Щоб впоратися з існуючими викликами фермерам потрібні ефективні та стійкі рішення.

Саме регенеративне землеробство за підтримки програми eAgronom – це не просто інструмент, це шлях до сталого успіху.

Ось чому:

  • Технології стійкого землеробства мають на мені дбайливе ставлення до землі, а саме, сприяють збереженню родючості ґрунту та мінімізації негативного впливу на екосистему.
  • Практики вуглецевого землеробства спрямовані на оптимізацію використання води, добрив та енергії. Це допомагає фермерам скоротити витрати та зробити роботу більш ефективною.

Все перераховане допомагає вирощувати продукцію високої якості, що відповідає сучасним стандартам і очікуванням споживачів, а також адаптуватися до кліматичних умов, що змінюються і знизити ризики.


Сутність регенеративного землеробства 

Фермери стикаються з унікальними проблемами, починаючи з полів і закінчуючи галузевим рівнем. В останні роки стійкі методи ведення сільського господарства опинилися в центрі уваги, оскільки уряди та споживачі закликають до пошуку рішень, що дозволяють досягти нульових глобальних викидів вуглецю. У сільському господарстві саме тут на допомогу приходить регенеративне землеробство.

Регенеративне землеробство вимагає переходу на методи ведення сільського господарства, які покращують ґрунт для зберігання вуглецю та скорочення викидів.

В ширшому розумінні регенеративне землеробство — це підхід у сільському господарстві, спрямований на обмеження глобальних викидів вуглецю та збереження CO2 з атмосфери в рослинах та ґрунтах продуктивних ландшафтів з використанням різних запропонованих агрономічних методів.

Якщо особливу увагу приділяти управлінню земельними ресурсами, то однією з найбільших переваг вирощування органічного вуглецю є здоров'я ґрунту.

Здорові ґрунти сприяють підвищенню якості врожаю, що може покращити довгострокові потоки доходів та знизити витрати.

Ґрунт

Переваги здорових ґрунтів:

  • Більш високий рівень органічних речовин у ґрунті.
  • Краща здатність вловлювати та зберігати вуглець у ґрунті (краще поглинання вуглецю).
  • Покращена структура ґрунту, яка підвищує здатність протистояти мінливості погоди.
  • Підвищує стійкість до посухи та повеней, оскільки здорові ґрунти краще поглинають і утримують воду.
  • Покращена здатність утримувати більше поживних речовин, що зменшує стік поживних речовин із сільськогосподарських угідь у джерела води.

Переваги для фермерів:

  • Зменшення використання хімікатів і добрив, що може знизити витрати.
  • Ефективність використання ресурсів, яка може сприяти скороченню витрат і праці.
  • Багаті поживними речовинами ґрунти можуть підвищити продуктивність ферми.
  • Сприяє стійкості до зміни клімату та довгостроковій стійкості.
  • Можливість диверсифікувати потоки прибутку з допомогою вуглецевих кредитів.
eAgronom


Основний зміст

Що ми пропонуємо:

Вуглецева програма – як це працює?

Фермери, які переходять на методи регенеративного землеробства, які збільшують органічний вуглець у ґрунті та скорочують викиди, підкріплені перевіреними записами, можуть заробити вуглецеві кредити за допомогою вуглецевої програми.

Перевірені вуглецеві кредити можна потім продати організаціям або окремим особам, які прагнуть ще більше скоротити свої викиди шляхом компенсації вуглецю.

Участь у програмі вуглецевих кредитів розширює потенційний прибуток фермера від вуглецевого землеробства. Вартість вуглецевих кредитів/сертифікатів залежить від еволюції добровільного вуглецевого ринку, на якому попит на високоякісні квоти дуже високий, а пропозиція європейських природних квот невелика.

Ціна вуглецевих кредитів визначається принципами попиту та пропозиції. На неї також впливає ціна, яку готові платити покупці, а також витрати, пов'язані з процесами верифікації та адміністрування. Дохід від продажу вуглецевих кредитів залежить від кількості кредитів, яку може згенерувати ваше господарство, що залежить від обставин, в яких воно працює, та прийнятих на ньому практик.

Принципи вуглецевої програми eAgronom

Основою ефективного отримання додаткового доходу в результаті участі у вуглецевій програмі є впровадження/розширення та підтримка практик, що підвищують секвестрацію вуглецю у ґрунті.

Цими основними корисними практиками є:

  • скорочення обробітку ґрунту (та або впровадження нульового обробітку ґрунту, застосування смугової обробки ґрунту, зменшення кількості проходів, зменшення глибини обробітку ґрунту, періодична оранка для боротьби з багаторічними бур'янами (не частіше ніж один раз на 6 років);
  • вирощування покривних культур.


Слідкуйте за нашими оновленнями, в наступній статті розглянемо тему, як формується та працює вуглецевий ринок та перспективи розвитку.

17 квітня 2025
×
Зворотній зв'язок
×